V záujme rozvoja štatistickej a demografickej vedy na území Slovenskej republiky pôsobí Slovenská štatistická a demografická spoločnosť, ako priama pokračovateľka Slovenskej demografickej a štatistickej spoločnosti pri SAV založenej 28.3.1968.

V súčasnom období má SŠDS založené sekcie: - aplikovaná štatistika - demografia - matematická štatistika - štatistické riadenie kvality. Vyvíja však činnosť aj v ďalších oblastiach ako napríklad výpočtová štatistika, štatistika životného prostredia a i.

Členovia Spoločnosti sú z rôznych pracovísk, z viacerých slovenských univerzít a ostatných vysokých škôl na Slovensku,zo Štatistického úradu Slovenskej republiky, z výskumných ústavov, zo Slovenskej akadémie vied, ministerstiev, bánk, hospodárských organizácií a firiem.

Viac informácií o spoločnosti | Podujatia organizované spoločnosťou