Statistics for Data Science in Economics I
Statistics for Data Science in Economics II

Študijný program Data science v ekonómii na 2. stupni štúdia na Fakulte hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave od svojho vzniku, t. j. od ak. roka 2022/2023, poskytuje svojim študentom možnosť získať SAS® Specialization Certificate.

Ekonomická univerzita v Bratislave získala toto oprávnenie vďaka úsiliu katedry štatistiky, ktorá do svojich učebných osnov dlhodobo integruje praktickú výučbu v softvéri SAS a usiluje tak o prípravu svojich absolventov na úspešnú kariéru dátového analytika. Ekonomická univerzita v Bratislave sa zaradila medzi takmer 400 univerzít na celom svete, ktoré sú zapojené do SAS Specialization programu.

V rámci tohto programu má každý študent študijného programu Data science v ekonómii  na 2. stupni štúdia možnosť získať dokonca dva SAS Specialilization certifikáty, a to:

· Statistics for Data Science in Economics I

podmienkou je absolvovanie a úspešné vykonanie skúšky z povinného predmetu Regresná a korelačná analýza a povinne voliteľného, resp. výberového predmetu Viacrozmerné štatistické metódy s kritériami stanovenými pedagógmi.

· Statistics for Data Science in Economics II

podmienkou je absolvovanie a úspešné vykonanie skúšky z povinného predmetu Data Mining, povinne voliteľného, resp. výberového predmetu Analýza kategoriálnych údajov, prípadne z výberového predmetu Data Science for Digital Marketing s kritériami stanovenými pedagógmi.

sas specialization badge1

Získanie certifikátu príslušnej špecializácie je spojené s obdržaním digitálneho odznaku, ktorý môže študent zdieľať na stránkach sociálnych médií. Ide o skvelý spôsob, ako môže absolvent študijného programu Data science v ekonómii deklarovať svoje „SAS zručnosti“, ktoré sú medzi zamestnávateľmi v oblasti dátovej vedy a dátovej analytiky veľmi žiadané a tak ovplyvniť svoju profesijnú budúcnosť.