HDP je jedným z kľúčových ukazovateľov, lebo predstavuje hodnotu všetkých dokončených výrobkov a služieb vyrobených v danom štáte za sledované obdobie spravidla jeden rok. Podľa jeho vývoja v danom štáte s daným počtom obyvateľov vieme zhodnotiť výkonnosť ekonomiky a to kde sa aktuálne nachádza v rámci svojho hospodárskeho cyklu.

Odovzdávanie certifikátov SAS - skvelý štart do budúcej kariéry

Dňa 6. marca 2019 programová manažérka SAS Global Academic Mgr. Katarína Krausová odovzdala študentom študijných programov Štatistické metódy v ekonómii a Aktuárstvo certifikáty od spoločnosti SAS Slovakia.

Príležitosť pre študentov a doktorandov.

SAS ponúka medzinárodne uznávanú certifikáciu zadarmo.

Všetky podklady ku certifikačnej skúške sú k dispozícii (bezplatne softvér, školiace materiály, webináre,..).

Získate tak programovacie a analytické zručnosti, ktoré sú v súčasnosti veľmi žiadané!

Dňa 9. 11. 2018 sa uskutočnil v Budapešti SAS Academic Data Science Summit, ktorého cieľom bolo stretnutie a nadviazanie kontaktov so SAS akademickými používateľmi z maďarských univerzít ako aj s používateľmi softvéru SAS v praxi. Počas Summitu odznel spoločný príspevok „Teaching experience with SAS in economics“ troch zástupkýň slovenských univerzít (Vojtková, Stankovičová, Prokeinová) ako aj panelová diskusia o využití a ďalšom smerovaní použitia softvéru SAS v Maďarsku a na Slovensku hlavne v oblasti „Data Science“.

25. Slovensko-Poľsko-Ukrajinský vedecký seminár Kvantitatívne metódy v sociálno-ekonomickom výskume. Teória a aplikácie.

V dňoch 10. až 12. októbra sa uskutočnil na pôde Ekonomickej univerzity vo Vilke Horský park jubilejný 25. Slovensko-Poľsko-Ukrajinský vedecký seminár, ktorý v tomto roku organizovala Katedra štatistiky s podporou spoločnosti SAS Slovakia a Spoločnosti pre hospodársku informatiku.