V dňoch 15. 5. 2023 až 26. 5. 2023 sa tri študentky Fakulty hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave študijného programu Informačný manažment spolu s RNDr. Evou Rakovskou, PhD. zúčastnili letnej školy „International Summer School, School of Computing and Informatics“ na University of Louisiana at Lafayette, USA.

Išlo o prvý ročník medzinárodnej letnej školy, ktorá sa uskutočnila na základe iniciatívy a pozvania profesora Martina Margalu, riaditeľa School of Computing and Informatics, University of Louisiana at Lafayette za finančnej podpory Americkej ambasády v Bratislave a v spolupráci so Slovenskou ambasádou vo Washingtone. Letná škola bola zameraná na prípravu startupov v oblasti informačných technológií a bola ukončená certifikátom.

Do budúcnosti sa plánuje pokračovanie spolupráce Fakulty hospodárskej informatiky EU v Bratislave so School of Computing and Informatics, University of Louisiana at Lafayette v oblasti vedy, výskumu, a zahraničných výmenných pobytov študentov a zamestnancov.