Dňa 30. septembra 2023 sa v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici a Žiline konal 17. ročník Európskej noci výskumníkov, ktorého súčasťou bola opäť aj Fakulta hospodárskej informatiky.

Cieľom podujatia bolo priblížiť výskum a inovácie širokej verejnosti a ukázať tak, ako ovplyvňujú náš každodenný život. Sme presvedčení, že popularizácia vedy má vplyv na rozvoj spoločnosti a posúva hranice ľudského poznania. Osobitým cieľom tohto podujatia je podpora mladých ľudí pri rozhodovaní sa pre vedeckú kariéru.

FHI so svojím stánkom "Dáta, čo nás držia nad vodou" mala veľký úspech, o čom svedčí veľké množstvo návštevníkov, ktorí sa pri nás zastavili a ich pozitívne reakcie. Veríme, že ste s nami prežili zaujímavý deň plný vedy a objavovania.