Absolvent 1. stupňa štúdia študijného programu Hospodárska informatika na Fakulte hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave Bc. Lukáš Rehák vytvoril vizualizáciu budúcej trasy petržalskej električky v rámci bakalárskej záverečnej práce Implementácia 3D technológií vo webovom prostredí: Prípadová štúdia s Unreal Engine, ktorú spracoval pod vedením Ing. Mgr. Petra Schmidta, PhD.

Ako hovorí Lukáš, "ide o aplikáciu, ktorá interaktívne vizualizuje projekt električkovej trate Petržalka. Je vytvorená pomocou Unreal Engine a dostupných stavebných výkresov, aby tak čo najlepšie priblížila projekt verejnosti." Lukáš na tejto aplikácii pracoval tri mesiace. Video slúži výlučne na ilustráciu a vizualizáciu tohto projektu. Výsledná podoba projektu sa môže líšiť

Samotnú vizualizáciu ako aj viac informácií nájdete v tomto článku.

Rozhovor s Lukášom si môžete pozrieť na tomto linku.

Zdroj: bratislavskenoviny.sk

e1