Zimná univerziáda 2022 organizovaná Univerzitou Komenského v Bratislave prebiehala od 7. do 11. februára 2022, na športoviskách v Bratislave, Banskej Bystrici, Skalke pri Kremnici a v Osrblí.

Študenti si mohli zmerať sily v 13 športoch - bedminton, stolný tenis, headis, vzpieranie, karate, futsal, crossfit, hokej, florbal, tanečné športy, zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie a biatlon.

Ekonomickú univerzitu v Bratislave reprezentovalo 50 športovcov a študenti našej fakulty dosiahli skvelé umiestnenie.

• Zlatú medailu si vybojovalo družstvo študentov vo futsale a v družstve hral aj náš študent Maroš Kardoš.
  • V disciplíne Karate - KATA ženy získala zlatú medailu  naša študentka Jana Vaňušaniková.
  • Bronzovú medailu v hokeji si vybojovali študenti univerzity a medzi nimi aj naši študenti Filip Jankovský a  René Turan.
  • Vo florbale získali študenti univerzity bronzovú medailu, pričom v družstve boli aj študenti našej fakulty : Gregor Bilčík a Lívia Jurkovičová.

Srdečne blahoželáme a sme hrdí, že reprezentovali nielen našu fakultu ale aj univerzitu.

Všetky úspechy študentov univerzity nájdete v článku: