Dňa 15.4.2015 sa v dopoludňajších hodinách uskutočnila pre študentov 2. ročníka 1. stupňa FHI (HI, MRIT, UCT), v rámci predmetu Štatistické metódy, prednáška na tému:ŠTATISTIKA V PRAXI - prednášajúca: Katarína Frühwaldová (SAS Senior Business Consultant a Analytik). Študenti sa tak mohli dozvedieť, v ktorých oblastiach sa analytika v praxi využíva, čo je to Data Mining, o tom, aké nástroje SAS-u sa v praxi využívajú a pri akých problémoch, ale aj veľa iných zaujímavých informácií (napr. informácie o možnostiach štúdia štatistických metód, ktoré sa vyučujú v SAS-e na FHI). Hana Vítková(SAS Academic Program Coordinator) predstavila zaujímavé možnosti SAS Academic Programu, ktoré môžu študenti Ekonomickej univerzity využiť (vypracovanie záverečnej práce v SAS-e, školenia SAS-modulov, atď.).

Ďakujeme prednášajúcim zo spoločnosti SAS Slovakia, s.r.o., ako aj všetkým zúčastneným študentom.