Dňa 9. novembra 2017 sa na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave uskutočnil 17. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie „AIESA 2017 - budovanie spoločnosti založenej na vedomostiach“.

Konferenciu pod záštitou rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave prof. Ing. Ferdinanda Daňa, PhD. a dekana Fakulty hospodárskej informatiky prof. Ing. Ivana Brezinu, CSc., zorganizovala Fakulta hospodárskej informatiky EU v Bratislave v spolupráci so Slovenskou spoločnosťou pre hospodársku informatiku.

V dopoludňajších hodinách sa uskutočnilo plenárne rokovanie, v rámci ktorého boli prezentované príspevky partnerov Fakulty hospodárskej informatiky zo zahraničných univerzít z USA, Poľska a Českej republiky a partnerov z hospodárskej praxe zo spoločnosti SAS Slovakia, Národnej banky Slovenska a Slovenskej spoločnosti aktuárov.

Popoludní konferencia pokračovala rokovaním v sekciách, ktorých zameranie korešpondovalo s názvom konferencie a zameraním výskumu katedier FHI:

AI – Applied Informatics, prezentácia výsledkov výskumu z oblasti aplikovanej informatiky,

E – Econometrics; prezentácia výsledkov výskumu z oblasti ekonometrie a operačného výskumu,

S – Statistics; prezentácia výsledkov výskumu z oblasti štatistiky a aktuárstva,

A – Accounting; prezentácia výsledkov výskumu z oblasti účtovníctvo a audítorstvo.

Úspešný 17. ročník konferencie AIESA bol zavŕšený recepciou spojenou s vystúpením folklórneho súboru Ekonóm.

Nasledujúci 18. ročník konferencie AIESA, ktorý sa uskutoční v novembri 2018, bude v znamení osláv 50. výročia založenia Fakulty hospodárskej informatiky.