Na Slovensku je veľa fakúlt zameraných na ekonómiu. Ako sa vyznať v ponuke jednotlivých univerzít, ako preniknúť za názov programu a zistiť, kde sa naozaj budem môcť ako abslovent uplatniť?

Každý rok členovia fakulty prezentujú svoje vedomosti a výsledky výskumov vo vedeckých  a odborných časopisoch,  monografiách, skriptách, v príspevkoch na konferenciách. Za rok 2018 boli ocenené nasledovné publikácie Cenou dekana FHI v jednotlivých kategóriách:

V stredu 20. 3. 2019 sa uskutočnil 22. ročník celoštátnej súťaže Olympiáda Mladý účtovník 2019,

ktorá je určená  pre študentov stredných škôl a obchodných akadémií. Regionálne kolo súťaže v účtovníctve a v programe OMEGA sa uskutočnilo pod záštitou Katedry účtovníctva a audítorstva Fakulty hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave a jej cieľom je zvyšovanie prestíže účtovníctva ako odborného predmetu a zároveň motivácia študentov pri štúdiu účtovnej problematiky.